Często zadawane pytania
Jak należy rozumieć 100 minut zabawy dla dziecka?
100 minut dotyczy obu baśni z dodatkami. Tyle czasu zajmie dziecku:
- oglądnięcie obu baśni, „Żurawia” i „Momotaro”
- „wypraw” do Japonii, część 1 i 2
- wykonanie krzyżówek (4)
- wykonanie puzzli (5)
- ułożenie historyjek obrazkowych (3)
- zabawy z kolorowankami (6)
- poprawne wykonanie wszystkich 8 ćwiczeń (4 Żuraw i 4 Momotaro)
Oczywiście aktywność dziecka należy stopniować, nie wykonujemy wszystkiego od razu. Zabawę i poznawanie można kontynuować przez cały tydzień, 15 minut codziennie.
Życzymy miłej i kształcącej zabawy w „Wyprawę do Japonii”.
Czy dziecko będzie potrafiło samo obsłużyć aplikację?
Tak, nie będzie miało z tym problemów. Działanie aplikacji oparte jest na poruszaniu się po stronach internetowych i korzystania z YouTube.
w jaki sposób, korzystając z aplikacji, można rozwijać inteligencję emocjonalną?
Te aplikacje znakomicie nadają się do kształcenia inteligencji emocjonalnej. Postacie z baśni są wyraziste jeśli chodzi o emocje. Są one nie tylko opisane w tekście, ale także umiejętnie przedstawione na ilustracjach wykonanych przez znakomitych ilustratorów książek dziecięcych.
czy można w dowolnym momencie zatrzymać projekcję baśni i wrócić do wybranego miejsca?
Tak. Przerywając oglądanie baśni w dowolnym momencie, baśń automatycznie zacznie się odtwarzać od miejsca, w którym dziecko przerwało oglądanie.
jaki jest przedział wiekowy dzieci, które mogą bawić się tymi aplikacjami?
Chcemy wykorzystać zainteresowanie dzieci smartfonem i przekazać im wartościową literaturę, zamiast prostych zabaw, które tylko uzależniają. Świat przedstawiony w tych baśniach jest na tyle bogaty, że dla dziecka może to być pośrednia forma przejścia do prawdziwego czytelnictwa.
dlaczego zachęcamy do czytania na smartfonie, zamiast propagować tradycyjne czytelnictwo? dzieci i tak trudno „odciągnąć” od smartfona i tabletu.
Aplikacje są przeznaczone dla dzieci w wieku od 4 do 12 lat, z tym, że dzieci 4-5 letnie mogą oglądać tylko ilustracje ewentualnie z głosem lektora. Rodzice pokazują dziecku 4-letniemu ilustracje i sami je „opowiadają” (opisują).
Dzieci 6-7-letnie mogą już słuchać narracji lektora. Te dzieci próbują czytania na zmianę z rodzicami. W tym wieku może się pojawić zainteresowanie modułem pod nazwą „Egzotyczna Japonia”. Dzieci w tym wieku mogą próbować odgrywania scenek improwizowanych baśnią (przebieranki, kukiełki, papierowe teatrzyki z wycinaniem postaci).
Dzieci 6-letnie mogą już słuchać mini-audiobooka.
Dzieci od 8 lat mogą w pełni korzystać ze wszystkich modułów aplikacji: intro, baśń, egzotyczna Japonia, tkanie, krzyżówki.